Herbata reklamowa parzona zgodnie z zasadami ceremonii Gonfu cha

Herbata reklamowa
Herbata reklamowa

Herbata to jeden z najpopularniejszych na świecie napojów, który pijany jest o każdej porze dnia – rano, razem z herbatą, w godzinach popołudniowych, celem pobudzenia się oraz wieczorem, co ma na celu wyciszenie organizmu. Doskonale sprawdza się ona w roli podarunku dla klientów. Wręczyć można ją zarówno z okazji Bożego Narodzenia, jak i Walentynek czy jubileuszu firmy. Miłośnikom tego napoju z pewnością znana jest chińska ceremonia Gonfu cha. Na czym polega i jakie elementy są niezbędne do jej przeprowadzenia?Herbata reklamowa parzona zgodnie z zasadami ceremonii Gonfu cha to zwyczaj wywodzący się z regionów Guadong oraz Fujian. Wyróżnić można 2 jego rodzaje – kontynentalny, podczas którego używa się mniejszej ilości akcesoriów; jest on również nieco mniej ozdobny oraz wywodzący się z Tajwanu, który charakteryzuje się większą złożonością i wyrafinowaniem. Każda ceremonia różni się od siebie w zależności od miejsca czy osób w niej uczestniczących.

Herbata reklamowa przyrządzona zgodnie z duchem ceremonii Gonfu cha nie może się obyć bez czystej wody źródlanej. Unikać należy tutaj wody wysoko mineralizowanej, destylowanej, pozbawionej minerałów oraz wody destylowanej. Kluczowe jest tu także zapewnienie odpowiedniej temperatury wody, która powinna być utrzymywana przez cały czas parzenia. Umożliwi to specjalny czajnik, termos lub podgrzewacz.

Herbata reklamowa przyrządzana podczas ceremonii Gonfu cha musi zostać przygotowana z użyciem specjalnego zestawu. W jego skład wchodzi czajnik z gorącą wodą, czajnik, w którym napój będzie parzony (może być on porcelanowy lub gliniany) albo gaiwan, czarki oraz piecyk. Dodatkowe przedmioty, które mogą okazać się tu niezbędne to specjalna tacka przeznaczona do zaparzania herbaty, szufelka nazywana chashao, pałeczka o nazwie chaza, lejek do nasypywania herbaty, szczypce do opróżniania czarek, kolec do udrażniania, sitko, podstawka oraz ściereczka. Najważniejszą zasadą jest tutaj parzenie dużych ilości liści z wykorzystaniem niewielkiej porcji wody.