Marketing skonsolidowany

gadżety reklamowe
gadżet

Trendem, który będzie dominował w 2014 jest integracja, połączenie różnych usług pod jednym dachem. Firmy, które zajmują się mediami zaczynają wymyślać reklamy przedstawiające integracje usług.

Bycie konkurencyjnym wymaga dotarcia do wielu klientów na wielu płaszczyznach. Reklamy są wszędzie, w telewizji, radiu, na popularnych portalach, w telewizji internetowej, w serwisie Youtube, powstają gadżety reklamowe, nie sposób nie dowiedzieć się, że dana firma istnieje i oferuje interesujący produkt.

Jest to nowy etap rozwoju na polskim rynku telefonicznym i informatycznym, integracja tych usług coraz szybciej staje się standardem. Najwięcej klientów mają sieci komórkowe, na drugim miejscu jest telewizja kablowa. Liderem rynku jest UPC, triple pay (telewizja, internet, telefon) jest tam standardem. Abonenci UPC płacą tylko jeden rachunek, nie zastanawiając się nad ofertami poszczególnych usługodawców.

W 2014 roku wiele mniejszych firm zostanie przejęte przez…W 2014 roku wiele mniejszych firm zostanie przejęte przez kompanie międzynarodowe, tworząc swoje mniejsze satelity, integracja, integracja…

W połowie 2013 w Nowym Jorku na Times Square zabłysnął polski bilboard marki Inglot. Marka Inglot liczy się w międzynarodowym marketingu, produkty marki Inglot są jak swoiste gadżety, które chce się pokazać i nimi  pochwalić. To dobre podsumowanie kariery zmarłego w tym roku Wojciecha Inglota.

Reklama 5 Stadion Tyskie jest przykładem marketingu zintegrowanego, okazała sie równiez wielkim sukcesem, dzięki połączeniu w spójną całość działań digitalowych, ambientowych, street marketingowych, promocyjnych, wizerunkowych i PR-owych. Marka Tyskie zdobyła Grand Prix i Złoty Effie w tegorocznej edycji konkursu Effie Awards.

Dała się zauważyć również reklama Play, pojawiło się wiele gwiazd, a Barbara Kurdej-Szatan trafiła do dwóch seriali i do teatru. Play reklamuje internet LTE, który zasięgiem ma objąć cały kraj. Rodzajem reklamy sieci komórkowej są Gadżety reklamowe, które marka rozdaje, zawsze z logo Play. Innym przykładem jest pojawienie się w reklamie znanych blogerów i blogerek, Macademian Girl reklamuje eurobank, natomiast Jessica Mercedes współtworzy markę River Island, podobnie jak Maffashion Gattę.

Popularna ostatnio reklama Plusa z Joanną Brodzik, jej mężem Pawłem Wilczakiem i ich dziećmi, bliźniakami – Smart Dom jest przykładem integracji usług.

Do porażek zaliczyć można sposób w jaki nc+ potraktowało swoich klientów, marka zrobiła fuzję z platformą n i Cyfrą+, wizerunek marki dużo stracił. Zamiast taniej, elastyczniej, bardziej proklienckiej, oferta firmy okazała się gorsza i droższa, a klienci potraktowani arogancko i przedmiotowo.

Jakie inne zmiany czekają nas w 2014? Napewno proces cyfryzacji i digitalizacji przyspieszy, a zmiany w sposobie komunikowania się spowodują zmiany w marketingu znanych marek.